Infrasauny pro ženy

Snad není na světě ženy (anebo jich je velmi málo), která by nechtěla být krásná. Svůj hezký vzhled denně brousí před zrcadlem, navštěvuje různé salóny krásy, sportuje. Co by pro svůj vzhled a zároveň i pro své zdraví mohly udělat dále? Příjemné chvíle mohou například strávit v infrasaunách.

Saunování bylo oblíbené již v dávných dobách. Dnešní moderní doba ale vedle saun přináší i infrasauny. Jak nejvýstižněji výhody infrasauny shrnout? Saunování v infrasauně je mnohem příjemnější a zdravější než saunování v klasické sauně. Vše probíhá při teplotách od 45°C do 60°C. Infračervené záření se navíc dostává hluboko do našich tkání a dochází tak ke komplexnímu prohřátí našeho organismu.

Ženy asi nejvíce zaujmou redukční účinky infrasauny. Ano, přesně tak. Saunování může pomoci při shazování nadbytečných kil. Pronikáním tepla do našeho organismu se zrychluje metabolismus a s tím se pojí i rychlejší spalování kalorií. Během jednoho takového půlhodinového posezení můžete spálit v průměru 300 kalorií. Pro porovnání uveďme, že stejné množství kalorií spálíte během půl hodiny běhu. Pro mnoho žen bude jistě příjemnější strávit půl hodiny relaxací v infrasauně, než těžko svá kila shazovat během náročného tréninku. Tím to ale nekončí. Mnoho žen dnes trápí tzv. pomerančová kůže. Díky teplu dostávajícímu se nám pod kůži dochází ke zkapalňování podkožního tuku a tím ničí onu obávanou celulitidu.

Řeč by měla být také o zdravotních účincích infrasauny. V první řadě je to způsob detoxikace těla. V dnešní moderní době se do našeho těla dostává mnoho nejrůznějších toxinů. Zbavit se jich můžeme v infrasauně, kde jsou společně s potem odplavovány z našeho těla pryč. Příznivé výsledky stejně tak infračervená terapie přináší při léčení kvasinkových onemocnění či při obtížích spojených s různými druhy ekzémů.

Na závěr uveďme, že půlhodinka v infrasauně představuje úžasnou relaxaci po náročném dni stráveném v práci a stejně tak dokáže ranní saunování nabít energií na celý den.
Infrasauna přináší užitek jak v oblasti krásy, tak zdraví. Její koupě se rozhodně vyplatí každé ženě. Můžete tak učinit třeba u jednoho z největších českých prodejců – u firmy Marimex.

Porovnání spálených kalorií
Čas
Vydané kalorie
Infrasauna
30 min
300 kcal
Běhání
30 min 300 kcal
Jízda na kole na kole (15 km/h) 30 min 225 kcal
Tenis (rychlá hra) 30 min 265 kcal
Golf 30 min 150 kcal
Chůze (5km/h) 30 min 150 kcal